NO ACTA

Moi drodzy! Mój blog miał być wyłącznie kulinarny i takim pozostanie. Nie mniej jednak chciałam dziś poświęcić uwagę kwestii która może dotyczyć nas wszystkich. Nie wiem ile/ilu z was słyszało o ACTA. Przyznam, że ja dopiero od paru dni. Czy nie uważacie, że może to mieć bardzo istotny wpływ na naszą kulinarną blogosferę?

Censored

Polecam Wam krótki film, gdzie jakość dzwięku nie jest najlepsza, ale zawiera on polskie tłumaczenie i w prosty sposób przedstawia temat.

To nie jakiś banalny problem, oprotestowany przez grupę fanatyków. Temat jest jak najbardziej poważny. Polecam artykuł Gazety Prawnej, mówiący o tym iż: Minister Administracji i Cyfryzacji Michał Boni poinformował, że poprosił premiera o ponowną dyskusję ws. ACTA.

http://serwisy.gazetaprawna.pl/prawo-autorskie/artykuly/586467,mnoza_sie_watpliwosci_ws_acta_boni_bedzie_rozmawial_z_premierem.html

Oraz jeszcze garść informacji:
http://www.anty-acta.org.pl,

http://www.facebook.com/nieACTA,

Petycja:
http://www.petycje.pl/petycja/8316/nie_dla_acta_w_polsce_.html

Kod do zaciemnienia strony: 

Co stanie się z przekazywanymi sobie przez nas przepisami na ciasto „snickers”, ciasteczka z „m&m’s” czy uwielbiane „rafaello” na krakersach? Czy będzie można zrobić jeszcze dziecku tort w kształcie myszki miki i wrzucić go na blog? Czy może zostanie on zamknięty, bo podzielimy się na nim przepisem z książki Nigeli, czy podejrzanym u Marthy Stewart?

Co o tym myślicie?

Kategorie=

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *